Jak si (ne)vybrat novou hoblici?

15. 9. 2022 Zobrazeno 1941x

Radujete se, protože jste na půdě objevili hoblici po některém z vašich předků? Podle přísloví „zlaté české ručičky“ je pravdou, že staré truhlářské stoly byly vyráběny kvalitně, avšak pokud leta stály ve vlhku či v jinak nevhodném prostředí, ani to je nezachrání. Nejen vlhko, škůdci a zub času, ale také nevhodné zacházení se na takovém stole mohli podepsat. Sečteno a podtrženo, kde nepomůže renovace, je třeba pořídit nový, stejně poctivý truhlářský stůl!

Jak tedy postupovat při výběru nové hoblice? Zvědavost vás v první chvíli jistě zavede na internet, kde natrefíte na celou řadu levných stolů, nejčastěji asijské produkce. Na první pohled se tváří bytelně, ale opak je pravdou. Snaha ušetřit pár tisíc vám ve výsledku může s odstupem času způsobit i více nákladů. Nedomyšlené detaily, dlouhá dodací doba a ještě delší čekání na příslušenství a náhradní díly, nedostatečně bytelná konstrukce, která jen stěží vydrží každodenní provoz v dílně. To je jen několik problémů, kterým s velkou pravděpodobností budete čelit, nemluvě o prodlevách při práci a ušlém ziskům, který je logickým východiskem toho, že váš pracovní stůl nebude v dobré kondici. 

Jak tedy předejít finančním ztrátám či mrzutosti z toho, že se nemůžete věnovat svému hobby? Odpověď zní nejít po nejúspornějším řešení, ale investovat do prověřené řemeslné práce. Do hoblic stejně poctivých, jako byla ta, kterou jste našli na půdě po dědečkovi. 

V Čechách má výroba hoblic historickou tradici. Již naši předkové věděli, jak má správný truhlářský stůl vypadat, a tato znalost je zde dodnes hluboce zakořeněná a chráněná. České firmy, které se výrobou hoblic zabývají, čerpají z hlubokého generačního know-how, které má ohlas jak na místním trhu, tak po celém světě, kam se lokálně vyráběné hoblice vyvážejí.

Pro stůl, který se stane vaším každodenním pomocníkem v dílně, a který při správné péči odkážete i svým dětem, nemusíte nikam daleko. Čeká na vás doslova za humny. České hoblice od firmy RAMIA s.r.o. se vyrábějí v Zátaví u Písku, ale pro svou oblíbenost jsou vyváženy do celé EU, USA, Austrálie a dokonce i Japonska. Díky lokální výrobě si snadno vyberete nejen stůl, ale i veškeré příslušenství. Stůl si můžete přijet osobně prohlédnout. Osahat si ho. Nespěchat. Vybrat si. Dopřát si čas. Zjednoduší se vám také logistika spojená s dopravou či servisem. Hoblice RAMIA využívají profesionální truhláři i řezbáři, ale nadšeni z nich budou také domácí kutilové a kutilky, školy a učňovská centra. Který ze stolů RAMIA se stane vaším novým pomocníkem? Můžete si být jisti, že ať si vyberete jakýkoliv, na půdu ho jen tak neodložíte.

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše